Magellan

w Medycynie Estetycznej.

Dlaczego PRP ?

9682222

Co to jest Terapia odmładzająca PRP?

      Starzejąc się skóra traci elastyczność, ma obniżoną zdolność do zatrzymywania wilgoci, zawiera mniejsze stężenie kwasu hialuronowego i co najważniejsze, ma obniżony poziom kolagenu. Stosowanie terapii PRP umożliwia naturalną poprawę kolorytu, elastyczności i tekstury skóry, poprzez stymulowanie wzrostu włókien kolagenu oraz poprawę ukrwienia obszaru iniekcji.

     Terapia PRP nie jest panaceum na starość, ale bazuje na naukowej wiedzy i innowacyjnych technologiach Medycyny Regeneracyjnej. Jej skuteczność kliniczna, poparta została w ostatnich latach, wieloma, bardzo pozytywnymi doświadczeniami Praktyków Medycyny Estetycznej, w Polsce i na świecie. Przeprowadzona pod nadzorem wykwalifikowanego Personelu Medycznego, daje spektakularny efekt odmładzający.

       PRP (osocze bogatopłytkowe), przygotowywane jest za pomocą stosowanego klinicznie Systemu Magellan, który z małej ilości własnej krwi Pacjenta, pozwala uzyskać żądany, skuteczny klinicznie, poziom stężenia płytek krwi.

Heart Blood Health

 

    Ze względu na autologiczną naturę (wykonanie z własnej krwi Pacjenta), PRP nie tworzy reakcji immunologicznych i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Procedury podania PRP nie są bolesne, a Pacjenci mogą wznowić aktywność natychmiast po zabiegu. Cała procedura trwa od 20 minut do jednej godziny i może być wykonywana w gabinetach zabiegowych, co eliminuje potrzebę przeprowadzenia procedury operacyjnej.

       Terapia regeneracyjna PRP jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą anti-aging,  która stymuluje własny potencjał organizmu Pacjenta do odbudowy tkanek. Wstrzyknięcie PRP cienką igłą przez skórę, umożliwia uwolnienie Czynników Wzrostu z osocza bogatopłytkowego, co w konsekwencji powoduje namnażanie komórek, tworzenie się naczyń włosowatych oraz, co najważniejsze, tworzenie nowych struktur kolagenu.

      Postępujące sukcesywnie procesy produkcji nowego kolagenu, zauważalnie poprawiają elastyczność skóry, jej koloryt i tekstura regenerują się do naturalnej postaci. PRP wspomaga też zdolność skóry do utrzymywania wilgoci.

      Proces naturalnej, biologicznej regeneracji przy użyciu własnego materiału Pacjenta, dający długotrwały efekt, stanowi zasadniczą różnice i ogromną przewagę stosowania Magellan PRP System, w porównaniu z innymi terapiami, które albo paraliżują mięśnie twarzy albo wypełniają skórę poprzez wstrzykiwanie płynów, co jednak umożliwia osiągnięcie jedynie przejściowych efektów.

   Podstawą Biologicznej Medycyny Regeneracyjne i stosowania PRP jest technologia, umożliwiająca skoncentrowanie takiej liczby płytek krwi (ponad 1.000.000 w 1µl, tzn.6-7 razy wartość bazowa) i zawartych w nich ważnych regeneracyjnych czynników wzrostu,  że aplikacja powstałego Koncentratu PRP, powoduje stymulację proliferacji (namnażania) różnych typów komórek i naprawę tkanek na danym obszarze. Najnowocześniejszy obecnie Komputerowy Separator Komórkowy Magellan PRP System umożliwia skoncentrowanie płytek krwi w ilości ponad 2.800.000 w 1µl, tzn.14 razy wartość bazowa.

Magellan System to:

 • Stężenie terapeutyczne płytek, nawet do 14 razy/w rzeczywistości kilkadziesiąt (średnia ilość płytek krwi u człowieka to ok. 230 tyś. na mikrolitr, ale bywają tacy u których ta ilość jest w granicach 120 – 150 tysięcy), tak wysokie zagęszczenie pozwala nie tylko na uzyskanie wymaganego 1 mln płytek na mikrolitr (zgodnie z literaturą Marx’a), ale osiągnięcie wartość 2mln, czyli HD PRP (High Density Platelet Rich Plasma) – to wpływa na częstotliwość zabiegów – po jednej iniekcji, efekt utrzymuje się do 8-12 miesięcy (dla mezoterapii twarzy)
 • Precyzja – separacja HD PRP komputerowa przy pomocy czujników optycznych, gwarantuje wysokie stężenia i ich powtarzalność (brak „czynnika ludzkiego” w ramach procedur manualnych gdzie odciągamy buffy coat „na oko”). Angel działa na zasadzie cytometru przepływowego
 • Atomatyzacja – frakcjonowanie automatyczne (dwuetapowe) eliminujące ryzyko uszkodzenia płytek – w innych systemach płytek jest mniej niż we krwi obwodowej
 • Komputerowa redukcja hematokrytu co pozwala na uniknięcie stanu zapalnego po iniekcji i przebarwień – Pacjent szybciej może wrócić do standardowego funkcjonowania – w systemach manualnych hematokryt nawet ok.30 (parametr rzadko kiedy dyskutowany bo manualna reedukacja jest po prostu niemożliwa)
 • Praktycznie nieograniczona ilość przerabianej krwi (do 540 ml w trzech cyklach) – możliwości przeprowadzenia „kilku zabiegów w jednym” (kompleksowa terapia, tj. włosy, twarz, szyja, dekolt, dłonie), przy jednym, stałym koszcie elementów zużywalnych
 • Prostota i bezpieczeństwo pracy – system w pełni zamknięty – ograniczona ilość kroków w ramach preparatyki (w przeciwieństwie do systemów „probówkowych” gdzie przebijamy igłami poszczególne warstwy i „pipetujemy”), sterowanie ekranem dotykowym – nie absorbuje czasu Personelu, jak w przypadku systemów manualnych. Niektóre probówkowe systemy, wykonane są ze szkła – jakakolwiek błąd w ramach dopasowania przeciwwagi w wirówce (zupełnie nie dotyczy Magellan System – komputer steruje), powoduje pękanie próbówek z krwią w wirówce…
 • Łatwy dostęp do pojemnika z osoczem ubogopłytkowym – niezależnie od wykorzystania – „maseczka” po zabiegu czy „odżywka” w trakcie
 • System paradoksalnie tańszy – bo jeśli uwzględnimy konieczności przeprowadzenia kilku iniekcji i zużycia większej ilość „pudełek” konkurencyjnych systemów, Pacjent wydaje mniej na Magellan

Najważniejsze czynniki wzrostu, zawarte w płytkach koncentrowanych przez Magellan PRP System:

 • Transformujący czynnik wzrostu-beta, TGF-b: wspomaga wzrost matrycy pomiędzy komórkami
 • Płytkowy czynnik wzrostu PDGF: stymuluje wzrost naczyń krwionośnych, replikację komórek i naskórkowanie
 • Naskórkowy czynnik wzrostu EGF: stymuluje wzrost i różnicowania komórek, tworzenie kolagenu
 • Czynnik wzrostu fibroblastów FGF: stymuluje powstawanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych

        Na przestrzeni ostatniej dekady, przeprowadzono wiele badań klinicznych dot. skuteczności PRP , wykazując znaczące korzyści terapeutyczne w stosowaniu tej terapii w chirurgii stawów oraz urazów tkanek miękkich, w celu przyspieszenia naprawy chrząstki, regeneracji ścięgien, wzrostu kości i zmniejszenie bólu.

     Obecnie Koncentrat PRP jest również z powodzeniem stosowany w celu: zwiększenia przeżywalności przeszczepów tłuszczu u pacjentów poddanych rekonstrukcji piersi, leczenia owrzodzeń cukrzycowych stopy, korygowania blizn, stymulacji wzrostu włosów.