Magellan

w Medycynie Estetycznej.

Mezoterapia

Medical syringes with colorful liquid isolated over whiteMezoterapia w dziedzinie dermatologii estetycznej stosowana jest od dawna. Zabieg ten jest doskonałym sposobem zapobiegającym starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch. Zabiegi może wykonywać tylko lekarz zarówno przy pomocy igły i strzykawki, jaki i mechanicznie, za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii.

Cały zabieg przeprowadzony przy wykorzystaniu Magellan PRP System trwa od 20 do 60 minut. W tym dla pacjentów z niskim progiem bólu stosuje się znieczulenie, poprzez aplikację kremu znieczulającego na ok. 30 min. przed zabiegiem. W czasie znieczulania lekarz pobiera krew, następnie jest ona poddawana procesowi wyodrębnienia poszczególnych elementów morfotycznych, przy użyciu specjalnego Komputerowego Separatora Komórkowego. Powstaje w ten sposób Koncentrat leukocytarno – bogatopłytkowy (następuje aż 14-krotna koncentracja płytek krwi i 5-krotna leukocytów). Procedura mezoterapii jest wykonywana przy użyciu bardzo cienkiej igły. Po zabiegu na skórze mogą być widoczne małe uwypuklenia przypominające kropelkę wody umieszczonej pod skórą. Ślady iniekcji ustępują stopniowo przez okres ok. 2 dni, jednak nie wymagają domowej rekonwalescencji. Osobom, które wykonują zabieg po raz pierwszy i mają dodatkowo tendencję do występowania siniaków zaleca się wykonanie mezoterapii np. przed weekendem.

Efekty zabiegu postępują stopniowo wraz z odbudową włókien kolagenowych. Skóra już po 1-2 tyg. jest bardziej napięta i wygładzona. Zanikają przebarwienia. Zabieg wykonywany jest jednorazowo, może być powtarzany co pół roku w zależności od szybkości naturalnych procesów starzenia się skóry.

GALERIA