Magellan System

w Ortopedii.

Dlaczego PRP i MSC?

 

5343462

Jak Osocze Bogatopłytkowe PRP i Komórki Macierzyste szpiku MSC, wpływają na leczenie tkanek?

Badania wskazują, że PRP i MSC, podane przez wykwalifikowany Personel Medyczny, wpływają na:

 • Przyspieszenie gojenia
 • Redukcję bólu
 • Skrócenie czasu regeneracji
Źródło: Sanchez, M. et al (2009) ; Geaney, L.E., Arciero R.A. et al (2011); Zumstein M.A. et al (2011)

PRP i MSC są jednymi z elementów naturalnego procesu obrony i regeneracji organizmu przy wszelkich urazach. Stanowią ogromny potencjał dla naprawy poszczególnych wyspecjalizowanych tkanek, w trakcie procesu gojenia, m.in. dzięki tzw. Czynnikom Wzrostu, które szczególnie wpływają na odbudowę mięśni i ścięgien

Ograniczone ukrwienie mięśni i ścięgien, powoduje niedobór elementów biologicznie aktywnych, takich jak płytki krwi, w obrębie urazu. Może to doprowadzić do niepełnego lub spowolnionego procesu gojenia. Dzięki aplikacji własnych, skoncentrowanych płytek PRP lub komórek macierzystych MSC, w miejsce urazu, tempo gojenia się regeneracji tkanek, może zostać znacznie przyspieszone.

 

 Naturalna pomoc w stymulacji procesu gojenia

Dlaczego czynniki wzrostu i komórki macierzyste?

Magellan System zawiera wysoko skoncentrowane płytki krwi z czynnikami wzrostu lub komórki macierzyste, które:

 • Wspomagają i przyspieszają gojenie
 • Stymulują wzrost komórek i tkanek organizmu
 • Wspierają naprawę struktur ścięgien i mięśni
 • Biorą udział w tworzeniu naczyń krwionośnych

Jakie są wskazania dla terapii PRP i MSC

 • Urazy sportowe
 • Przewlekłe kontuzje sportowe tj. łokieć tenisisty, kolano skoczka, zwyrodnienie ścięgna Achillesa, ostrogi piętowe
 • Bóle i choroba zwyrodnieniowa stawów
 • Regeneracja zmarszczek

Zapytaj Personel Medyczny o Magellan System.

 

Kiedy warto skorzystać z PRP i MSC?

Zawsze gdy chcemy przyspieszyć proces gojenia, zarówno w trakcie planowych zabiegów operacyjnych, np. rekonstrukcja więzadła krzyżowego, jak i urazów sportowych np. uszkodzenia chrząstki oraz przewlekłych dolegliwość, np. łokieć tenisisty. Ortopedia, Medycyna Sportowa czy Medycyna Estetyczna to przykłady wielu obszarów zastosowania Magellan System, w celu stymulacji gojenia uszkodzonych tkanek.

Zapytaj Personel Medyczny o Magellan System.

 

Jak długo trwa procedura?

Zabieg zajmuje od 15 do 45min. Odpowiednia ilość krwi lub szpiku Pacjenta, przetwarzana jest przy użyciu specjalistycznego  Komputera Magellan System, który separuje i koncentruje poszczególne elementy biologicznie aktywne w, gotowej do aplikacji, strzykawce. Cały proces jest w pełni zamknięty, sterylny i  bezpieczny.

Terapia może być poprzedzona miejscowym znieczuleniem oraz wspomagana diagnostyką USG, w celu optymalnej dokładności aplikacji. Personel medyczny udzieli informacji w zakresie postępowania po zabiegu i rehabilitacji.

 

Zaawansowana Biotechnologia.

Magellan System umożliwia bezpieczną i dokładną separacje Koncentratu Osacza Bogatopłytkowego PRP oraz Koncentratu Komórek Macierzystych MSC, wytworzonego z autogennej (własnej) krwi lub szpiku Pacjenta, w warunkach gabinetu zabiegowego. To unikalna technologia, która pozwala Personelowi Medycznemu, dostosowywać nie tylko objętość PRP i MSC, ale również jego stężenie, a nawet zawartość Białych Krwinek, w zależności od wymagań poszczególnych terapii.

 

Czy wszystkie PRP są takie same?

Nie, stężenie płytek jest bardzo zróżnicowane, jego stopień wpływa na skuteczność terapii urazów układu szkieletowo-mięśniowego oraz przewlekłych dolegliwości np. choroby zwyrodnieniowej stawów. PRP to innowacyjne narzędzie Medycyny Regeneracyjnej.

Żródło: Zumstein, M.A. et al (2011) ‘The Future of Platelet Rich Plasma (PRP) in Sports Medicine’.

 

Kolejne badania kliniczne wskazują, jak ważne jest stężenie płytek w PRP i osiągnięcie ich odpowiednich proporcji, w stosunku do Białych Krwinek, w zależności od konkretnego wskazania.

Zapytaj Specjalistę, jak wykorzystać potencjał Twoich czynników wzrostu i komórek macierzystych z Magellan System w leczeniu, wpływając na stymulację gojenia i przyspieszenie tempa regeneracji organizmu.

 

Kanał Youtube:

iStock_000021583161_Large-150x150